Instalace VariCADu

Spusťte instalaci VariCADu a řiďte se pokyny instalačního programu. Instalace pod OS Microsoft Windows je prováděna programem NSIS. Pod OS Linux se používá formát rpm nebo deb, pro instalaci použijte funkce OS. VariCAD je k dispozici jako instalační soubor stáhnutelný z internetu. Více informací naleznete na Zkušební verze, on-line nákup.


Instalace upgrade

Roční upgrade VariCADu opravňuje 12 měsíců instalovat nové verze VariCADu přes staré verze a všechny soubory staré verze budou přepsány novými. Platnost ročního upgrade je od doby pořízení, a doba nákupu není nijak omezena. V případě instalování nové verze VariCADu bez platného ročního upgrade, VariCAD nebude fungovat korektně.


Při spuštění VariCADu probíhá kontrola, zda je k dispozici nová verze VariCADu. Výsledek je zobrazen v pravém horním rohu okna VariCADu. Kliknutím na informaci o nové verzi ji nainstalujete.


Instalační soubor je možné stáhnout a automaticky nainstalovat nebo jen stáhnout a instalovat ručně. Doporučujeme instalovat všechny nové opravné verze. Novou verzi s novými vlastnostmi si můžete nainstalovat a vyzkoušet jako paralelní zkušební verzi.Pravý horní roh okna VariCADu. Nová verze ke stažení / VariCAD je aktuální.Nová verze ke stažení. Tato aktualizace obsahuje opravy.Nová verze ke stažení. Tato aktualizace obsahuje nové funkce.


Požadavky na hardware a software

Minimální doporučená velikost paměti RAM je 4GB. Pro větší 3D sestavy se doporučuje více (8GB), pro sestavy několik desítek tisíc dílů 16GB a více. Nedostatek paměti RAM způsobuje značné zpomalení rychlosti systému. Pro dobrou práci s obrazem v reálném čase se doporučuje používat grafické karty s podporou OpenGL a 3GB RAM a více. VariCAD využívá OpenGL 4.0 nebo 4.3. Nedostatek paměti na kartě opět způsobuje zpomalování operací. Nastavení barev musí být vždy režim True Color. Doporučujeme 4k monitor.


VariCAD může efektivně využívat výkonný hardware. Je-li k dispozici, může aplikace VariCAD využívat multi-threading v různých úlohách. Počet vláken pro různé úlohy lze nastavit (až 64 vláken).


VariCAD může pracovat s rozlišením 800x600, ale některé funkce to omezí. Obvykle používané rozlišení 1920x1080 (Full HD) je nejlepší volbou pro 24" monitory. Mohou být také použity dva monitory, avšak v takovém případě se na jednom monitoru zobrazí pracovní plocha 3D nebo 2D. Druhý monitor pak zobrazuje okna obsahující data (jako je kusovník, tabulky parametrů, montážní schéma ...). VariCAD pracuje dobře pod rozlišením 4k (3840x2160) - všechny grafické prvky jsou automaticky nastaveny pro vysoké rozlišení.


Pro grafický vstup se používá myš. VariCAD pracuje se všemi konfiguracemi, používá až 5 tlačítek myši (pokud jsou k dispozici). Pro 3D vstup je podporována 3D myš pracující s ovladači 3DConnexion.


VariCAD nemá žádné speciální požadavky na tiskárny a plotry. Pod OS Windows může používat drivery těchto zařízení, případně drivery z OS (u Linuxu KDE drivery). Pro tisk můžete také vybrat vlastní drivery VariCADu. Podporují jehličková, inkoustová, laserová a perová výstupní zařízení ve formátech EPS, PCL, HPGL, HPGL2 a PostScript. Můžete tisknout na fyzické tiskárny nebo do souboru *.pdf nebo postscript.


VariCAD pro 64 bitů

VariCAD je možné spouštět pouze na 64 bitových PC. Předpokladem je vhodný hardware i software.


VariCAD efektivně využívá více jádrové procesory a pro zrychlení operací může použít až 8 vláken (multi-threading).


 

 


Úvod do VariCADu
Tipy a triky

VariCAD.cz ©